سه شنبه , 29 خرداد 1403 - 2:56 قبل از ظهر

سگ نر بهتر است یا ماده

زمانی که می خواهید یک سگ خانگی برای خود بخرید، بایستی فاکتورهای مختلفی را در نظر بگیرید. از مهم ترین این موارد می توان به نژاد سگ، نر یا ماده بودن آن، اندازه سگ و شرایط نگهداری آن اشاره کرد. این روزها تقریبا اطلاعات زیادی در خصوص نژاد سگ به مشتریان ارائه می شود. اما به این موضوع که نر یا ماده بودن سگ چه تاثیری در نگهداری آن دارد چندان پرداخته نمی شود.

اگر می خواهید بدانید که سگ نر بهتر است یا ماده، مطالبی که در این بخش به شما ارائه می کنیم، می توانند برایتان کاربردی باشند. تصوراتی که درباره سگ های نر و ماده وجود دارد بسیار متفاوت است. عده ای بر این باورند که سگ های ماده در محافظت از صاحبان و بچه های خود تعهد بیشتری نسبت به سگ های نر دارند و برخی دیگر نیز می گویند سگ های نر مهربان تر هستند. در ادامه با معرفی ویژگی های هر کدام به این حقیقت پی خواهیم برد که برای نگهداری سگ نر بهتر است یا ماده؟

برای نگهداری سگ نر بهتر است یا ماده؟

برای نگهداری سگ نر بهتر است یا ماده؟

برای اینکه بتوانید ارتباط موثرتر و بهتری با سگ خانگی خود برقرار کنید، بهتر است پیش از انتخاب سگ، اطلاعاتی را در خصوص جنسیت آن ها بدست آورید. پاسخ به این سوال که “برای نگهداری سگ نر بهتر است یا ماده؟” می تواند راهنمای خوبی برای انتخاب سگ باشد. به طور کل تفاوت های زیادی میان سگ ماده و نر وجود دارد که با شناخت همین تفاوت ها می توان تعامل بهتری با سگ خود داشت. در ادامه به صورت مجزا ویژگی های هر کدام از انواع سگ نر و ماده را بررسی می کنیم:

ویژگی های سگ نر:

  • سگ های نر معمولا نسبت به سگ های ماده فعال تر و سرزنده تر هستند. آن ها بسیار به بازی کردن و تحرک علاقه نشان داده و بازیگوش هستند.
  • سگ های نر در مقایسه با نوع ماده پارس بیشتری می کنند و این پارس کردن در دوران بلوغ به بیشترین حد خود می رسد.
  • این سگ ها مستقل هستند و در مقایسه با سگ های ماده وابستگی کمتری به صاحبان خود دارند.
  • سگ های نر علاقه زیادی دارند که بیشتر اوقات خود را با شما بگذرانند و بشدت تمایل دارند که مورد توجه قرار بگیرند.
  • از نظر قدرت نیز این سگ ها نسبت به سگ های ماده در شرایط بهتری قرار داشته و به عبارتی قدرتمندتر هستند.

برای نگهداری سگ نر بهتر است یا ماده؟

ویژگی های سگ ماده:

  • جالب است بدانید که میزان دلربایی و احساس نیاز به توجه در سگ های ماده کمتر از سگ های نر است. این سگ ها بازیگوشی کمتری نسبت به سگ های نر دارند و بیشتر به تماشا کردن علاقمندند تا بازی کردن.
  • سگ های ماده مطیع تر و آموزش پذیرتر هستند. این سگ ها ترجیح می دهند در خانه باشند و میزان فرار در آن ها نسبت به نوع نر کمتر است.
  • اگر به دنبال یک سگ خانگی کم صدا و آرام هستید، بهتر است به سراغ سگ های ماده بروید.
  • اگر گربه خانگی دارید بهتر است یک سگ ماده خریداری کنید.

برای نگهداری سگ نر بهتر است یا ماده؟

مقایسه سگ نر و ماده و نتیجه گیری

شاید توله سگ های نر و ماده در هفته های اول زندگی تفاوت چندانی از نظر ظاهری و رفتاری با هم نداشته باشند و همین عامل باعث شود تا شما بدون توجه به آینده یکی از آن ها را به طور تصادفی انتخاب کنید. اما بایستی بدانید که این شباهت توله سگ ها تنها برای مدت زمان کوتاهی دوام داشته و بعد از ورود به دوران بلوغ، تفاوت ها خود را نمایان می کنند.

از جمله مهم ترین موردی که می توان به آن در بروز تفاوت ها اشاره کرد عبارت است از تاثیر هورمون ها که باعث تفاوت خلق و خوی رفتاری و تغییراتی در اندام و بدن سگ ها می شود. به طور کل سگ های ماده کمی زودتر از سگ های نر وارد دوران بلوغ می شوند و از نظر ظاهری نیز اندازه و سایز کوچک تری نسبت به نوع نر دارند.

مقایسه سگ نر و ماده و نتیجه گیری

بررسی ها نشان داده سگ های ماده نسبت به تعالیم آموزشی هوشمندانه تر رفتار می کنند. البته این بدان معنی نیست که نوع نر از ضریب هوشی کمتری برخوردار است. اما نتایج نشان می دهند که سگ ماده نسبت به آموزش ها و روش های تربیتی از خود انعطاف بیشتری نشان می دهد. با توجه به موارد گفته شده می توانید به این نتیجه برسید که کدام سگ می تواند گزینه بهتری برای نگهداری در خانه باشد. شما همچنین می توانید برای کسب اطلاعات دیگر مطالب مجله اینترنتی سیب را مطالعه نمایید.

مطلب پیشنهادی

مار پیتون | آشنایی کامل با مار پایتون

  مار پیتون از خانواده ی مارهای بدون زهر است که در آسیا، آفریقا و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *