سه شنبه , 8 اسفند 1402 - 11:10 بعد از ظهر

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

پذیرایی یکی از مورد استفاده ترین نقاط هر خانه ای است و از آن جایی که ما ایرانیان از مهمانان در این مکان میزبانی می کنیم، همیشه به دنبال راه حلی برای هرچه زیباتر کردن آن هستیم. یکی از کارهایی که برای جذاب تر کردن پذیرایی منزلتان می توانید از آن استفاده کنید، کاغذهای دیواری مختلف است. ما در سیب قصد داریم تا در خصوص راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی، مطالب کاملی را در اختیار شما قرار دهیم.

راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

چگونگی انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

کاغذهای دیواری یکی از مهم ترین وسایل برای تزئین خانه و اتاق هستند. بدون شک هر کسی علاقه مند است تا فضای داخلی خانه خود را متناسب با کاربردی که دارد، تزئین کند. اولین نکته و شاید مهم ترین نکته در انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی، این است که شما به سایر المان ها و قسمت های دیگر اتاق پذیرایی خودتان نیز توجه داشته باشید تا در نهایت کاغذ دیواری پذیرایی شما متناسب و هماهنگ با سایر اجزا باشد.
راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی به شما در انتخاب هرچه مطمئن تر کمک فراوانی خواهد کرد. کاغذهای دیواری می توانند به سادگی محیط پذیرایی شما را کوچک تر و یا بزرگتر و همچنین کم نور تر و یا پرنور تر نشان دهند. از این رو انتخاب کاغذ دیواری متناسب می تواند بیشتر از پیش اهمیت داشته باشد. یک انتخاب نامناسب علاوه بر اینکه به دل شما نخواهد نشست، بلکه تأثیرات بسیار بدی را بر روی محیط و فضای پذیرایی شما می گذارد.

چگونگی انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی

نکات مهم در زمان انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی

 • انتخاب بر اساس هارمونی
  در قدم اول به رنگ مبل ها و پرده های خودتان توجه کنید. کاغذ دیواری پذیرایی شما باید در کنار مبلمان، پرده ها و سایر اثاثیه موجود در اتاق، هارمونی یکسان و هماهنگی داشته باشد. انتخاب یک تناژ رنگی مناسب برای کاغذ دیواری که همراستا با رنگ سایر وسایل در اتاق پذیرایی است، می تواند جلوه ای بسیار مناسب و زیبا را به پذیرایی شما ببخشد.
 • توجه به شلوغی طرح کاغذ دیواری
  نکته مهم دیگری که در راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی وجود دارد، این است که اگر پذیرایی شما دارای اسباب و وسایل بسیار زیادی است و به اصطلاح شلوغ شده است، بهتر است به جای خرید کاغذ دیواری های شلوغ و طرح دار، از کاغذ دیواری های ساده و با رنگ های ملایم تر استفاده کنید. بدین صورت یک توازن بین کاغذ دیواری و محیطی که لوازم اتاق پذیرایی شما در آن قرار گرفته است، ایجاد خواهد شد.
 • توجه به سبک مبلمان
  یکی از اساسی ترین لوازمی که باید در هنگام خرید کاغذ دیواری پذیرایی به آن توجه داشته باشید، مبلمان منزل شما است. اگر از مبلمان با طرح های کلاسیک استفاده می کنید، باید طرح و رنگ های کاغذ دیواری شما هم کلاسیک باشد. به صورت بالعکس نیز در صورت استفاده از مبلمان مدرن، بهتر است دست به انتخاب کاغذ دیواری با طرح و رنگ مدرن بزنید.
 • تضاد رنگی ایجاد کنید
  با اینکه همراستا کردن رنگ کاغذ دیواری پذیرایی شما با رنگ مبلمان می تواند بسیار جذاب باشد، این امکان برای شما وجود دارد که رنگ کاغذ دیواری خود را، کاملا متضاد با رنگ مبلمان خود انتخاب کنید. اما این به معنی این نیست که می توانید از هر رنگی که دوست داشته باشید، برای اتاق پذیرایی استفاده کنید. برای مثال اگر رنگ مبلمان شما تیره است، می توانید از کاغذ دیواری های رنگ روشن استفاده کنید. برای انتخاب هرچه بهتر، می توانید از فردی که با رنگ ها آشنایی کاملی دارد، کمک بگیرید.
 • توجه به فضای اتاق پذیرایی
  نکته مهم دیگری که در راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی باید به آن اشاره کرد، توجه به فضای اتاق پذیرایی شما است. کاغذهای دیواری با رنگ روشن و یا کاغذهایی که دارای طرح های محوی هستند، می توانند فضایی که در آن نصب شده اند را بزرگتر جلوه دهند. از این رو اگر فضای اتاق پذیرایی شما کوچک است، بهتر است از این مدل کاغذهای دیواری استفاده کنید. بالعکس، کاغذهای دیواری با رنگ های تیره و آن دسته از کاغذهای دیواری که طرح های درشتی دارند، برای استفاده در اتاق های پذیرایی با ابعاد بزرگتر مناسب خواهند بود.
 • توجه به نور محیط
  اگر قصد خرید کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی را دارید، در ابتدا نگاهی به اتاق خود بیندازید. ببینید که دارای نور کافی در طول روز است، یا خیر. اگر فضای پذیرایی شما نور گیر نبوده، به هیچ عنوان از کاغذهای دیواری با رنگ های تیره استفاده نکنید. کاغذهای پذیرایی با رنگ های روشن برای آن دسته از اتاق های پذیرایی که نور مناسبی در طول روز ندارند، بسیار مناسب تر خواهند بود.

مطلب پیشنهادی

چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم

چگونه کاغذ دیواری را تمیز کنیم

تمیز کردن کاغذ دیواری از آن کارهای حساس است که باید با دقت و وسواس …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *