دوشنبه , 7 اسفند 1402 - 2:03 بعد از ظهر

لاغری 5 تا 8 کیلو در ماه بدون عوارض جانبی

مشکل اضافه وزن دارید؟ از چاقی رنج می برید؟ می خواهید لاغر شوید؟ برای کاهش وزن عجله دارید؟ به دنبال روشی سریع برای لاغر کردن خود هستید؟ از عوارض جانبی می ترسید؟ نگران نباشید. راه حل شما در این مقاله نهفته است. در این صفحه از مجله سیب روشی برای لاغری 5 تا 8 کیلو در ماه را به شما معرفی خواهیم نمود. با استفاده از رژیم غذایی و برنامه ورزشی می توانید بدون عوارض جانبی وزن خود را کم کنید.

رژیم لاغری سریع و اصولی 5 تا 8 کیلو در ماه

رژیم غذایی برای کاهش وزن امری حیاتی و ضروری به حساب می آید. رعایت رژیم باید به طور مداوم تا زمان حصول نتیجه ادامه یابد. در این مقاله با روش های موثر برای لاغری 5 تا 8 کیلو در ماه آشنا می شوید. رژیم غذایی پیشنهاد شده را تا کسب نتیجه دلخواه به طور مرتب دنبال کنید.

رژیم لاغری سریع و اصولی 5 تا 8 کیلو در ماه

کاهش مصرف کربوهیدرات، قند و نشاسته

چگونه با کاهش مصرف کربوهیدارت لاغری 5 تا 8 کیلو در ماه میسر می شود؟ کاهش مصرف کربوهیدرات ها به طور غیرمستقیم در فرآیند لاغری تاثیرگذار است. کاهش این مواد در رژیم غذایی مسیر را برای شما هموار می کند. کربوهیدرات ها باعث افزایش اشتها و در نتیجه خوردن غذای بیش تر می شوند.

کاهش مصرف این مواد یکی از مهم ترین توصیه پزشکان متخصص برای لاغر شدن به شمار می رود. با این کار معضلی بزرگ در مسیر لاغری را حل خواهید کرد. مشکل گرسنگی و داشتن اشتهای بالا رفع می شود. تمایل به غذا کمتر شده و در نتیجه وزن زیادی از دست می رود. بنابراین کربوهیدرات ها را کاهش دهید و مواد غنی دیگری را جایگزین آن ها کنید.

مصرف پروتئین

مصرف روزانه و مرتب پروتئین برای سلامتی بدن بسیار ضروری به شمار می رود. مقدار مصرف این مواد مغذی در مردان و زنان متفاوت است. مردان به طور متوسط به روزانه ۵۶ تا ۹۱ گرم پروتئین نیاز دارند. زنان نیز برای داشتن بدنی سالم باید ۴۶ تا ۷۵ گرم پروتئین را به طور روزانه مصرف کنند. خوردن پروتئین به مقدار کافی باعث احساس سیری خواهد شد. با تامین پروتئین روزانه مصرف میان وعده و تمایل به خوردن آن به شدت کاهش خواهد یافت.

کاهش مصرف کربوهیدرات، قند و نشاسته

برنامه ورزشی 5 الی 8 کیلو ماهانه

داشتن برنامه ورزشی در کنار رژیم غذایی از اقدامات اساسی برای لاغری است. ورزش علاوه بر هموار کردن مسیر به بهبود سلامتی کمک شایانی می کند. اگر به دنبال لاغری 5 تا 8 کیلو در ماه هستید، حتما برنامه ورزشی مشخصی را دنبال نمایید. در این بخش به طور خلاصه شما را با ورزش های موثر بر لاغری آشنا می کنیم. برای کسب نتیجه دلخواه می توانید از ورزش ها و نرمش های پیشنهاد شده در این بخش استفاده نمایید.

برنامه ورزشی 5 الی 8 کیلو ماهانه

ورزش ها

در ابتدا شما را با ورزش های موثر برای لاغری آشنا می کنیم. استمرار و پیوستگی دو فاکتور ضروری برای موفقیت در این مسیر به شمار می روند. برای همین برنامه مشخصی را برای این کار در نظر بگیرید و از آن پیروی نمایید. ورزش های توصیه شده به شرح زیر هستند:

 • آهسته پیاده روی کنید. (می توانید از تردمیل استفاده نمایید.)
 • سرعت پیاده روی را به مرور افزایش دهید.
 • در آب استخر قدم بزنید.
 • شنا کنید.
 • برقصید.
 • هفته ای یک مرتبه کوهنوردی کنید.
 • از ورزش های گروهی غافل نشوید. ورزش هایی چون زومبا و ایروبیک
 • دوچرخه سواری کنید. برای این کار می توان از دوچرخه ثابت نیز استفاده نمود.

برنامه ورزشی 5 الی 8 کیلو ماهانه

نرمش ها

برای کاهش وزن به تجهیزات خاصی نیاز ندارید. به منظور لاغری 5 تا 8 کیلو در ماه می توانید این نرمش های ساده را در کنار سایر فعالیت ها انجام دهید. نرمش های ذکر شده به وسایل نیاز ندارند. حتی در خانه نیز قادر به انجام آن ها هستید. نرمش ها به شرح زیر هستند:

 • خیز با استفاده از پله
 • حلقه همسترینگ
 • کشیدن ماهیچه های ساق به سمت بالا
 • پروانه زدن
 • لیفت یا همان بالا نگه داشتن پا
 • شنا رفتن
 • وال سیت
 • کرانچ

برنامه ورزشی 5 الی 8 کیلو ماهانه

کلام آخر

در این مقاله از مجله اینترنتی سیب شما را با روش های موثق برای کاهش وزن آشنا کردیم. با استفاده از رژیم غذایی و برنامه ورزشی می توانید لاغری 5 تا 8 کیلو در ماه را بدون هیچ عارضه ای تجربه نمایید. روش های پیشنهاد شده برای کاهش فوری وزن بسیار مناسب تلقی می شوند. اجرای منظم راه های ذکر شده دستیابی به نتیجه موردنظر را سرعت خواهد بخشید. اگر تمایل به خواندن چنین مقالاتی دارید، حتما از سایر صفحات سایت بازدید نمایید.

مطلب پیشنهادی

نام یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین انواع قارچ

  قارچ سرشار از خواص مفید برای سلامتی است و در سبد غذایی آشپزی جایگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *