شنبه , 1 اردیبهشت 1403 - 7:31 قبل از ظهر

ترک اعتیاد در خانه چند روز طول میکشد

ترک اعتیاد چند روز طول می کشد؟ این سوال در بیشتر مواقع از کلینیک ها و مراکز ترک اعتیاد پرسیده می شود. اما آیا می توان به این سوال پاسخ صریحی داد؟ آیا پزشکان و مشاوران می توانند برای تمامی مصرف کنندگان یک زمان مشخصی را برای ترک کردن در نظر بگیرند؟ در طول این مقاله قصد داریم به تمامی این سوالات پاسخ دهیم. اگر شماهم جزو آن دسته از افرادی هستید که می خواهید بدانید ترک اعتیاد چه مدت زمان نیاز دارد تا انتها این مقاله همراه ما باشید.
در جواب این سوال که ترک اعتیاد چه مدت زمان می برد؟ باید پاسخ داد که ترک کردن اعتیاد رابطه مستقیمی با نوع مواد دارد. به طور کلی در جواب این سوال می توان پاسخ داد که دو نوع ماده اعتیاد آور داریم نوع اولی مخدر و دیگری محرک است. افرادی که دچار مواد مخدر هستند در زمان کوتاه تری می توانند اعتیاد و وابستگی خود را از بین ببرند. در نقطه مقابل مواد مخدر که محرک ها وجود دارند مدت زمان بیشتری را برای ترک نیاز دارند.
ترک اعتیاد در خانه چند روز طول میکشد
برخی از این محرک ها عبارت اند از: شیشه، کوکائین و … در طول درمان افرادی که دچار ترک اعتیاد مواد مخدرها هستند درد فیزیکی کمتری را در مقایسه با محرک ها دچار می شوند. شایان ذکر است که انتخاب نوع درمان و راه صحیح برای درمان تاثیر بسیار زیادی در مدت زمان ترک دارد. افردی که به صورت سنتی قصد دارند اعتیاد خود را ترک کنند متقابلا زمان بیشتری را باید صرف کنند!
اگر زمان برای شما اهمیت دارد توصیه ما به شما عزیزان این است که برای ترک کردن به دنبال روش های علمی مانند سم زدایی که در کلینیک ها و مراکز ترک اعتیاد وجود دارد بروید. شایان ذکر است که ترک کردن مواد مخدر به روش های سنتی مستلزم زمان بسیار زیادی است و همین امر سبب می شود که معمولا این روش ها بی نتیجه باقی بماند و فرد مجددا دچار اعتیاد شود. در نتیجه توصیه ما به شما عزیزان این است که اگر قصد دارید اعتیاد خود را چه به محرک ها و چه به مواد مخدر از بین ببرید حتما از یک پزشک متخصص ترک اعتیاد مشاوره بگیرید و به صورت خودسرانه عمل نکنید.
ترک شیره چند روز طول میکشد؟

ترک شیره چند روز طول میکشد؟

ترک شیره روش های متفاوتی دارد که هر کدام طول زمان خاص خود را دارد. در ادامه برخی از این روش های ترک شیره را ذکر خواهیم کرد.
ترک در خانه
این روش از ترک به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا ترک شیره باید حتما طبق برنامه و پشتیبانی باشد.
ترک به روش سنتی
این روش نیز تا حدودی پاسخگو است و می تواند مفید واقع شود. در این روش به صورت تدریجی دوز مصرفی کاهش پیدا می کند تا به صفر برسد. بسیاری از معتادان از این روش جواب گرفته اند اما در این روش امکان بازگشت وجود دارد زیرا وابستگی روانی در فرد مصرف کننده از بین نمی رود
ترک با بوپرنورفی
این دارو برای معتادان به موادمخدر از جمله شیره و تریاک بسیار مفید است. پزشکان معمولا برای درمان اعتیاد این دارو را به فرد مصرف کننده توصیه می کنند.
طول درمان ترک اعتیاد چند روز طول می کشد؟

طول درمان ترک اعتیاد چند روز طول می کشد؟

همان طور که اشاره کردیم ترک اعتیاد به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد که در ادامه تمامی این عوامل را برای شما عزیزان ذکر خواهیم کرد:
  • نوع مواد مصرفی (محرک یا مخدر)
  • مدت زمان اعتیاد و مصرف مواد
  • ویژگی های شخص مصرف کننده
  • برنامه درمانی مناسب
  • حمایت اطرافیان
  • اهمیت دادن به مصرف دارو پس از ترخیص از کلینیک
در انتها شایان ذکر است که اگر فرد مصرف کننده برای ترک اعتیاد تصمیم جدی گرفته باشد برای موادمخدر حداکثر 10 روز و برای محرک ها حداقل 10 روز زمان نیاز است.
طول درمان ترک اعتیاد چند روز طول می کشد؟
جمع بندی
همان طور که می دانید اعتیاد به انواع موادهای مخدر و محرک ها یکروزه به وجود نیامده است که یک روزه بتوانید ترک کنید! در نتیجه برای گرفتن نتیجه مطلوب باید زمان کافی را بگذارید و از یک پزشک متخصص ترک اعتیاد مشورت بگیرید. همان طور که اشاره کردیم مدت زمان ترک کردن به عوامل بسیار زیادی بستگی دارد و این طول زمان در هر فرد مصرف کننده متفاوت است. اما به طور کلی ترک اعتیاد برای موادمخدر حداکثر 10 روز و برای محرک ها حداقل 10 روز زمان نیاز است. توصیه ما به شما عزیزان برای ترک اعتیاد این است که حتما از یک مرکز ترک اعتیاد کمک بگیرید و هرگز به صورت خودسرانه عمل نکنید. ترک اعتیاد به صورت خودسرانه می تواند عوارض جبران ناپذیری را بر جای بگذارد.
در انتها این مقاله شایان ذکر است که در این مقاله سعی کردیم اطلاعات مفیدی را در مورد عوامل تاثیرگذار بر مدت زمان ترک اعتیاد، ترک اعتیاد چند روز طول می کشد؟ و … صحبت کنیم. امیدواریم که از این مقاله نهایت استفاده را کرده باشید و توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اخیار شما عزیزان قرار دهیم. رهایی از این بلای خانمان سوز کار آسانی نیست؛ ما در مجله اینترنتی سیب با آموزش های رایگان در کنار شماییم.

مطلب پیشنهادی

برای ترک شیشه چه بخوریم

برای ترک شیشه چه بخوریم

اعتیاد یکی از عواملی است که تمام ابعاد شخصیتی و زندگی فرد و اطرافیانش را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار تصویری

عوامل موثر برمقاومت و طول عمر کانکس‌های پیش ساخته
آموزش الفبا همراه با شعر و جدول
درد دور ناف و سرطان
معرفی میخکوبی و نقش آن در ساخت و ساز
طراحی ویلا در تبریز برای سال ۱۴۰۳