دوشنبه , 7 اسفند 1402 - 3:26 بعد از ظهر

ترک اعتیاد یک روزه

برخی اوقات افراد در منجلاب اعتیاد گرفتار می شوند به گونه‌ای که تصمیم می‌گیرند به زندگی خود پایان دهند. زمانی که پیشنهاد ترک اعتیاد به آن‌ ها داده می ‌شود، آن را ترسناک تصور کرده و از زیر بار آن شانه خالی می کنند. شاید عجیب باشد، اما روشی به نام ترک اعتیاد یک روزه وجود دارد که باعث خوشحالی بسیاری از افراد معتاد و خانواده‌هایشان شده است. در ادامه به توضیحات بیشتر در این موضوع خواهیم پرداخت و به سوالات شما درباره روش ترک اعتیاد در یک روز پاسخ می دهیم.

ترک اعتیاد یک روزه چیست؟

روش ترک اعتیاد یک روزه بسیار مدرن و پیشرفته است و به افراد معتاد کمک می‌کند که ذهنیت قوی در برابر مصرف کردن داشته باشند. در این روش از منظر روان‌شناسی و با روان درمانی تلاش در ترک کردن رخ می‌دهد. این کار کاملا تخصصی است و با برنامه‌ریزی منظم و منطقی می ‌توان به نتیجه ای مطلوب رسید. هر زمانی که فرد معتاد تصمیم بگیرد اعتیاد خود را ترک کند، مسیر سخت و دشواری را در پیش دارد که باید ارادۀ قوی خود را به کار ببرد.
ترک اعتیاد یک روزه چیست؟ 
البته گاهی اوقات درد آن به اندازه‌ ای زیاد می‌شود که اطرافیان هم نگران حال فرد معتاد خواهند شد، اما روش ترک اعتیاد یک روزه (Urod) به افراد کمک می‌ کند که بتوانند در این مسیر بدون تجربه کردن هیچ گونه عوارض جانبی در کم‌ترین زمان ممکن به اعتیاد خود پایان دهند. قطعاً این روش نسبت به روش ‌های سنتی دیگر مزایای بسیاری دارد. البته ترک اعتیاد در یک روز اصطلاحی برای این روش است؛ چون این فرآیند طی مدت زمان کوتاهی صورت می ‌گیرد و بازۀ زمانی آن کمتر از روش ‌های دیگر است.

سم زدایی فوق سریع UROD چیست؟

در فرایند ترک طولانی مدت علاوه بر فرد بیمار یا معتاد، اطرافیان او نیز درگیر می‌شوند و تحمل کردن شرایط برای آن‌ ها هم سخت خواهد بود؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی متخصصان و کارشناسان گرد هم آمده‌اند و این روش جدید را اختراع کرده‌اند که افرادی که معتاد هستند خیلی از نظر جسمی تحت فشار نباشند. روش ترک اعتیاد یک روزه از طریق روش مدرن و مؤثر به نام urod صورت می ‌گیرد و همچنین شدت علائم ناخوشایند در این روش برای بیمار به کمترین حد ممکن می رسد. زمانی که فرد تصمیم به ترک اعتیاد می‌گیرد، اول باید برای ترک اعتیاد تشخیص دهد که آیا فرد مناسبی برای انجام این روش است یا خیر؟
سم زدایی فوق سریع UROD چیست؟
در مرحلۀ بعد بیمار تحت درمان قرار می‌گیرد که فرآیند ترک به سریع‌ترین حالت ممکن انجام شود. این تشخیص از طریق مباحث روان‌شناسی تعیین خواهد شد و باید فرد آزمونی مرتبط با روح و روان را نزد متخصص بگذارند. این روش بسیار سریع است که در طول آن فرد حدوداً شش الی هشت ساعت بیهوش می ‌شود و کاملاً تحت نظر پزشک است. فرد هم در طول این دوران به شدت از نظر روانی تغذیه می ‌شود. سپس مواد مخصوص را به او تزریق می کنند که معمولاً نالوکسون یا نالترکسون است و بعد هم مواد اعتیاد‌آور از بدن فرد بیمار به شکل تدریجی خارج می‌شود. البته این فرآیند نیاز به تکمیل شدن دارد و فرد با یک بار پاک نخواهد شد. برای اینکه این روش با سرعت زیادی انجام شود، بیمار باید به صورت ۲۴ ساعت تحت نظارت یک تیم پزشکی باشد.
زمانی که فرد بعد از یک دور بیهوشی ۸ ساعته از خواب بیدار می‌شود، احساس می‌کند که مقدار زیادی انرژی دارد. در حقیقت تعادل شیمیایی مغز به حالت طبیعی و عادی خودش برمی گردد و مانند افراد سالم پرانرژی است. این روش یک مزیت بزرگ دارد و آن هم این است که بیمار اکثر علائم بحرانی و سخت را هنگامی تجربه می‌کند که در حالت خواب و بیهوشی است.  به این ترتیب بیمار از نظر ذهنی بسیار قوی‌تر خواهد بود. در این روش دیگر علائم منفی همانند اضطراب، ترس یا درد حس نمی‌شود، بعد از اینکه فرد به هوش می‌آید، سخت ترین قسمت بحران ترک اعتیاد را سپری کرده است.
سم زدایی فوق سریع UROD چیست؟
البته این امکان هم وجود دارد که بعد از بیدار شدن برخی از علائم بحرانی همراه با بیمار باشد، اما قطعا شدت آنها کمتر است، زیرا اوج فشار کار تمام شده است و خیلی راحت می ‌توان با مسکن ‌های معمولی و غیر اعتیاد‌آور، آن‌ ها را کنترل کرد. در حقیقت این روش به نوعی سم زدایی با تمرکز بر مباحث روانی است. در این روش اشتیاق به مواد هم به طرز عجیبی کم می شود. حتی بسیاری از افراد ممکن است این تصور را داشته باشند که اعتیاد کاملاً به اتمام رسیده است. البته درمان اعتیاد شامل پرهیز از مصرف کردن و حمایت روانی فرد می شود. در حقیقت اعتیاد به مواد مخدر دارای زمینه های جسمانی و روانی است.
ترک اعتیاد یک روزه چیست؟ 
نتیجه‌گیریپ
با همه اطلاعات کاربردی که گفته شد، می‌توان به این نتیجه رسید که ترک اعتیاد یک روزه فقط یک اصطلاح است که در آن سم زدایی صورت می‌گیرد، زیرا در کنار این روش بیشتر تمرکز بر مباحث روانی است که بتوان راحت‌تر و سریع‌ تر با شرایط پیش رو برخورد کرد. پس می ‌توان از این روش به عنوان یک روش مناسب برای ترک اعتیاد نام برد. مجله اینترنتی سیب با آموزش های رایگان در کنار شماست تا بتوانید بیماری اعتیاد را مانند دیگر بیماری ها پشت سر بگذارید.

مطلب پیشنهادی

برای ترک شیشه چه بخوریم

برای ترک شیشه چه بخوریم

اعتیاد یکی از عواملی است که تمام ابعاد شخصیتی و زندگی فرد و اطرافیانش را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *