سه شنبه , 29 خرداد 1403 - 3:56 قبل از ظهر

پوشاندن لوله گاز در پذیرایی

لوله گاز یکی از ملزومات هر محیط مسکونی است و گاهی به ناچار باید از بخش هایی عبور کند که چندان برای ما خوشایند نیست. یکی از قسمت‌های منزل که در معرض این وضعیت قرار می‌گیرد، قسمت پذیرایی است و از طرفی همان‌طور که می‌دانید، پذیرایی همیشه پراهمیت‌ترین بخش برای دکوراسیون هم بوده است.
از این رو، امروز تصمیم داریم درباره یکی از دغدغه‌های رایجی که در زمینه دکوراسیون مطرح است، یعنی پوشاندن لوله گاز در پذیرایی، صحبت کنیم.

ایده های جذاب برای پوشاندن لوله گاز در پذیرایی

ایده های جذاب برای پوشاندن لوله گاز در پذیرایی

طراحان زیادی برای این مسئله راه حل پیدا کرده‌اند که در زیر به بررسی بهترین‌های‌شان می‌پردازیم:

 • جعبه‌های تزیینی و چوبی ابزارهایی جالب و کاربردی هستند و می‌توانیم لوله‌ها را درون آن‌ها قرار دهیم و به خوبی بپوشانیم.
  حتی می‌توانید از این جعبه‌های چوبی که متناسب با لوله‌ها طراحی شده‌اند، برای دکور دیواری که لوله گاز از آن رد شده است، استفاده کنید.
 • استفاده از ریسه‌های گل و گیاهانی مثل پیچک که رونده هستند، یکی از روش‌های شایعی است که افراد زیادی از آن استفاده می‌کنند.
  ریسه‌های گل به‌صورت مصنوعی و آماده در بازارها، موجود هستند و می‌توانید یک مدل خوب را که متناسب با دکوراسیون شما هم هست، انتخاب کنید و آن را دور لوله بپیچانید.
  گیاهان رونده مثل پیچک، نیاز به رسیدگی بیشتری دارند، اما زیبایی آن‌ها، از مدل‌های مصنوعی، به‌ مراتب بیشتر است.
  گیاهان رونده می‌توانند به‌خوبی لوله گاز را بپوشانند، اما باید مراقب باشید که درون دیوار سازه فرو نروند و مرتب آن‌ها را چک کنید.
 • امروزه طراحان دکوراسیون، بعضی از چراغ‌های تزئینی را برای این کار طراحی کرده‌اند و می‌توانیم به کمک آن‌ها، لوله‌های گاز منزل را تبدیل به یک بخش تزئینی کنیم.
 • شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که در حال حاضر در بازارها، عروسک‌ها مختلفی جهت این موضوع طراحی شده‌اند.
  این عروسک‌ها با ظاهر جذابی که دارند، می‌توانند به خوبی لوله‌ها را بپوشانند و نیازی به گذاشتن زمان برای این امر نیست. چون در کمتر از چند ثانیه، خودتان می‌توانید این عروسک‌ها را روی لوله‌ها نصب کنید.
 • شلف‌های دیواری، استفاده‌های زیادی دارند. علاوه بر این‌که می‌توانند فوق‌العاده کاربردی باشند، بسیار تزئینی هستند.
  شما می‌توانید به‌گونه‌ای روی دیوار نصبشان کنید که بخشی از آن‌ها لوله گازی باشد که قرار است بپوشانید.
 • کلاه‌های تزئینی هم از دیگر محصولاتی هستند که نصبشان روی لوله گاز بسیار رایج است. این کلاه‌های تزیینی می‌توانند به خوبی آن‌ها را پوشش دهند. البته به جای کلاه می‌توانید از حلقه‌های گل هم استفاده کنید.
 • در بعضی موارد می‌توانید اتفاقاً با بولد نشان دادن آن‌ها، این مسئله را رفع کنید. به این صورت که برای مثال، لوله‌ها را به رنگ آبی در بیاورید یا از رنگ‌های متضاد دیوار استفاده کنید.
 • استفاده از برچسب‌ها، زمانی که این لوله‌ها در ارتفاع پایین دیوار است، می‌تواند انتخاب ارزان و خوبی باشد.

همان‌طور که می‌دانید، روش‌های زیادی برای پوشاندن این لوله‌ها وجود دارد و هر کس می‌تواند بسته به سلیقه و دکوراسیون خود، آن‌ها را مخفی کند.

نکات ایمنی حین پوشاندن لوله گاز پذیرایی

نکات ایمنی حین پوشاندن لوله گاز پذیرایی

فراموش نکنید که محتویات لوله گاز، از خطرناک‌ترین و مشتعل‌ترین موادی هستند که سبب آتش گرفتن محیط می‌شوند. به همین دلیل هر روشی را برای پوشاندن این لوله ها امتحان نکنید.
روشی برای این کار درست است که هیچ آسیبی به لوله وارد نکند. یعنی شما نیاز به سوراخ کردن، بریدن یا هیچ فعالیت مشابه دیگری نداشته باشید تا در نهایت لوله گاز مذکور را بپوشانید.
چون این صدمات باعث آزاد شدن گاز درون محیط می شوند و در نهایت می‌توانند به مسمومیت و مرگ فرد منجر شوند.
مسئله دیگر این است که لوله‌های گاز باید در فضای آزاد باشند و تحت هیچ شرایطی حرارت آن ها بالا نرود. چون این حالت هم می‌تواند خطر آتش‌سوزی به همراه داشته باشد.

در صورتی که این مقاله را پسندیدید، پیشنهاد می‌کنیم که به سایر مقالات کاربردی مجله اینترنتی سیب هم سر بزنید.

مطلب پیشنهادی

چه میز تلویزیونی بخریم

چه میز تلویزیونی بخریم

چهارپایه نمایشگرهایی همچون تلویزیون، یکی از اسباب و لوازم مهم در هر خانه‌ای محسوب می‌شود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *